[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 403: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_data::$country_names_en
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 403: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_data::$country_names_en
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 424: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_functions::$regionsdata
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 424: Trying to get property of non-object
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 424: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_functions::$regionsdata
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 424: Trying to get property of non-object
Dijalekti štokavskog narečja - UniLang

Dijalekti štokavskog narečja

Moderator: kibo

Патрислав Андреевич
Real Name: Patryk
Country: PL Poland (Polska)

Dijalekti štokavskog narečja

Postby Патрислав Андреевич » 2015-03-16, 21:37

Danas sam napravio neku kartu štokavskih dijalekata, većinom prema knjizi „Srpski dijalekti“ Miloša Okuke, ali koristio sam i druge izvore. Planiram podaci sa one mape iskoristit negde drugde, no htio sam da vježbam malo pravljenje karata te pomislio sam da mogu je sa vama podijelit.

Eve linak za veću sliku

Image

Što mislite? Da li ima neke grješke (posebno u granicama dijalekata naravno)? Što bih mogao uradit da je uljepšam? Itd. Hvala unaprijed!
„Miej serce i patrzaj w serce!” — Adam Mickiewicz

Патрислав Андреевич
Real Name: Patryk
Country: PL Poland (Polska)

Re: Dijalekti štokavskog narečja

Postby Патрислав Андреевич » 2015-03-17, 2:58

Eto i druga karta koju sam napravio, sa podijelom na poddijalekte. Još manje sam siguran da l' je tačna, tako da molim da mi napišite kad god primijetite grešku, hvala!

Eve linak za veću sliku

Image
„Miej serce i patrzaj w serce!” — Adam Mickiewicz

Return to “Bosnian/Croatian/Serbian (Bosanski/Hrvatski/Српски)”