[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 402: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_data::$country_names_en
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 402: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_data::$country_names_en
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 423: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_functions::$regionsdata
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 423: Trying to get property of non-object
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 423: Undefined property: unilang/languages/includes/lang_functions::$regionsdata
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/ext/unilang/languages/includes/lang_functions.php on line 423: Trying to get property of non-object
Patrislav - slovenský - UniLang

Patrislav - slovenský

Moderator: Riks

Патрислав Андреевич
Real Name: Patryk
Country: PL Poland (Polska)

Patrislav - slovenský

Postby Патрислав Андреевич » 2015-01-14, 18:33

Prišiel čas začať mojú vlastnú tému s otázkami ak budem mal nejaký problém so slovenským jazykom. :)

A už jednu otázku mám.. ;) V téme „Osoba podo mnou” v mojom poste som chcel napísať, že sa niečo stalo x days ago. Ako to správne napísať? Ja som sa snažil so „pred X dňami”, čo dobre znie, jo? Ale či je ktorý iný spôsob? Aby slovo ago presunúť na konec? Aj neviem ak napísať číslo v tom vyraze... napríklad s 20. Môj poľský rozum mi hovorí: „pred dvadsaťoma dňami”, ale viem, že to nie je korektne. :D

Mal som viac otázkov, ale som zabudol. :oops: Pa to je všetko na dnes. :)
„Miej serce i patrzaj w serce!” — Adam Mickiewicz

qwerty

Re: Patrislav - slovenský

Postby qwerty » 2015-01-14, 20:17

Pred X dňami je správne: pred piatimi dňami, pred dvadsiatimi dňami, pred sedemdesiatimi ôsmimi dňami... Možno existuje aj iná možnosť, ale teraz mi nič nenapadá.

Ak budeš mať ďalšie otázky, kľudne sa pýtaj! ;)

Патрислав Андреевич
Real Name: Patryk
Country: PL Poland (Polska)

Re: Patrislav - slovenský

Postby Патрислав Андреевич » 2015-01-14, 20:32

Dobre, ďakujem. :) Po poľsky sa hovorí X dni temu, preto som myslel, že taka konštrukcia existuje aj v slovenským.

Samozrejme budem pýtal ak budem mal ďalšie otázky, opeť ďakujem. :)
„Miej serce i patrzaj w serce!” — Adam Mickiewicz

Return to “Slovak (Slovenský)”